Galeria:


Nabór dzieci do szkółek tenisowych:


Klub Mostostal Zabrze prowadzi nabór dzieci do szkółek tenisowych, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w grupach od 4 do 6 osób cena za 8 lekcji wynosi 160,00zł. Do szkolenia przyjmujemy dzieci od lat 5, zajęcia mają różną formę: gry zabawy ruchowe, naukę poruszania się po korcie, nauka podstawowych elementów techniki tenisowej, zajęcia z różnymi przyrządami w celu poprawy koordynacji a to wszystko pod opieką doświadczonej kadry trenerskiej. Zapisy w sekretariacie klubu tel.32 271 48 13 lub email.

Aktualności:


Sukces Karoliny Bartusek! - 19.06.2017


Na Mistrzostwach Polski młodzików do lat 14-tu nasza młoda zawodniczka Karolina Bartusek wywalczyła brązowy medal w singlu i złoty medal w deblu w parze z Zuzanną Kubacha. Serdecznie gratulujemy zawodniczce i jej trenerce Marinie Jeszczenko !WIELKI SUKCES NASZEGO ZAWODNIKA !!! - 03.06.2017


Zwycięstwo Martyna Pawelskiego w turnieju LONGINES-FUTURE-TENIS ACES!


Wygrana w finale to największy sukces Polaka w tych rozgrywkach !Jesteśmy dumni że jest to zawodnik naszego klubu. Gratulujemy !

Od lewej: Chak Lam Coleman Wong, Martyn Pawelski, Andre Agassi i Alex Corretja
Nasz zawodnik na Roland Garros - 02.06.2017


Nasz zawodnik Martyn Pawelski reprezentuje godnie nasz kraj i klub na zawodach Longines-future-tennis - w swojej grupie zajął II-gie miejsce i będzie grał w ćwierćfinale!To wielki sukces naszego młodego zawodnika! Wszyscy trzymamy mocno kciuki i życzymy finału!

Z ostatniej chwili ! Martyn wygrał i jest w półfinale ! jeszcze jeden malutki kroczek...


18:50, Wygrana! Martyn w wielkim finale! Gratulujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo w finale w dniu jutrzejszym!

Zapisy do ligi tenisowej 2017 - 13.04.2017

Wielki sukces Martyna Pawelskiego - 10.04.2017


Z przyjemnością i dumą informujemy, że zwycięzcą turnieju Longines Future Tenis Aces został zawodnik naszego Klubu Martyn Pawelski, który w finale po zaciętym pojedynku pokonał Fryderyka Lechno-Wasiutyńskiego 5/4 (1) 5/3.
Gratulujemy Martynowi i życzymy udanego występu w Paryżu.Nowe władze Klubu - 07.04.2017


Na Walnym Sprawozdawczo-Wyborczym Zebraniu Członków Klubu które odbyło się w dniu wczorajszym wybrane zostały nowe władze Klubu.
Oto nowy skład Zarządu:
Andrzej Węglarz - Prezes Zarządu Klubu
Członkowie Zarządu :
Marina Jeszczenko, Józef Kozdry,Marian Pardela,Stanisław Prentki , Zbigniew Żyrek, Ignacy Urbański, Ireneusz Dobrowolski

Jednocześnie Walne Zebranie Członków Klubu zatwierdziło zmiany w Statucie Klubu dotyczące m.in. zmiany nazwy Klubu - nowa nazwa to Klub Tenisowy Zabrze i obowiązywać będzie od 1-go stycznia 2018 roku.Początek sezonu Martyna Pawelskiego - 29.03.2017


W 2017 Martyn rozpoczął rywalizację w kategorii młodzików ( do 14 lat ). Jako 13 latek z powodzeniem rywalizuje ze starszymi kolegami. W dwóch turniejach OTK w Bielsku Białej i Zielonej Górze wygrał finały gry podwójnej.
Bielsko BiałaOTK Zielona GóraZielona Góra
Na turnieju OTK rozgrywanych w Zabrzu doszedł do finału gry pojedynczej i wygrał finał debla.

W dniach 07-12 marca Martyn startował w turnieju Tennis Europe w niemieckim Isernhagen. W grze pojedynczej niestety nie udało się awansować do turnieju głównego , natomiast w grze podwójnej awansował do półfinału.

W dniach 8-9 kwietnia Martyn dostał zaproszenie i będzie grać polskie eliminacje do turnieju Longines Future Tennis Aces które odbędą się w Warszawskim klubie ECT. Trzymamy wszyscy kciuki i życzymy sukcesów.Karolina mistrzynią Polski w deblu - 20.01.2017


Karolina Bartusek zdobyła tytuł mistrzyni Polski w debla w kategorii do 14 lat.


Liga tenisowa Mostostal 2016 zakończona - 24.09.2016
zakończenie ligi tenisowej Mostostal Zabrze W sobotę 24.09.2016 podsumowaliśmy ligę tenisową Mostostalu 2016. W lidze grało ponad 140 osób w pięciu kategoriach singlowych i dwóch deblowych. W siedmiu grupach zagrali zawodnicy z Gliwic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Katowic, Sosnowca, Będzina, Piekar Sląskich, Rybnika i Zabrza. Udział w rozgrywkach ligowych był dużym przeżyciem dla wielu z nas. Niektórzy grali na punkty po raz pierwszy w karierze. Trema nie dziwi bo liga tenisowa Mostostalu jest największą ligą na południu Polski, a udział w niej zaszczytem.
Dla wszystkich, którzy przybyli przygotowany został poczęstunek z grilla. Chętni zagrali w mini turnieju deblowym. Jego zwycięzcą została para Bronisław Kopiec/Piotr Swatek przed parą Dariusz Wiater/Hieronim Kowalski.
Na wstępie prezes KS Mostostal Janusz Siech i vice-prezes Ignacy Urbański wręczyli zwycięzcom lig pamiątkowe puchary oraz nagrodyi. W tym roku nawiązując do rozgrywek zawodowych nagrody były pieniężne. Wcześniej ciekawostkami ligowymi z zebranymi podzielił się Hieronim Kowalski - organizator i opiekun ligi. Poinformował zebranych o planach ligowych podczas sezonu zimowego i zachęcał do korzystania z nowoczesnej hali klubowej.
Podsumowanie ligi za nami co nie oznacza, że liga zakończona. Dla sportu jak najbardziej można ,póki pogoda pozwala, rozgrywać zaległe mecze przy zniżkowych opłatach za kort.
W poszczególnych ligach zwycięzcami zostali:
Liga Kobiet
1. Joanna Olszówka-Zarzecka
2. Magda Stareczek
3. Dorota Malanowicz
Ekstraklasa
1. Jacek Listek
2. Ignacy Urbański
3. Piotr Gołębiowski
Liga kobiet. Od lewej Magda Stareczek II miejsce, Joanna Olszówka-Zarzecka I miejsce, Dorota Malanowicz III miejsceLiga Ekstraklasa. Od lewej Ignacy Urbański II miejsce, Piotr Gołębiowski III miejsceLiga A. Od lewej Dariusz Kotuchna II miejsce, Krzysztof Caputa III miejsceLiga B. Od lewej trener Ignacy Urbański, Mateusz Łopata I miejsce
Liga A Mostostal
1. Maciej Jaglarz
2. Dariusz Kotuchna
3. Krzysztof Caputa
Liga B Mostostal
1. Mateusz Łopata
2. Krzysztof Mazelanik
3. Grzegorz Borczyk
Liga Seniorów
1. Dariusz Kotuchna
2. Joachim Gralok
3. Joachim Kuchta
Liga Deblowa Oldboyów
1. Jacek Staroń/Dariusz Wiater
2. Eugeniusz Będkowski/Piotr Swatek
3. Joachim Kuchta/Bronisław Kopiec
Liga Deblowa Open
1. Jacek Staroń/Roman Szot
2. Dariusz Wiater/Piotr Hess
3. Dariusz Kardas/Krzysztof Koniuszy
Liga Seniorów. Od lewej Dariusz Kotuchna I miejsce, Joachim Kuchta III miejsce, Joachim Gralok II miejsceLiga Deblowa Open. Od lewej Jacek Staroń wraz z partnerem Dariuszem Wiatrem - zdobywcy I miejscaLiga Deblowa Oldbojów. Od lewej Joachim Kuchta, prezes KS Mostostal Janusz Siech, Piotr Swatek, Eugeniusz Będkowski, Dariusz Wiater, Bronisław Kopiec, Jacek StarońGracze Ligi Seniorów: Piotr Gałecki i Grzegorz Altman
Dziękuje wszystkim uczestnikom ligi za wspólną zabawę oraz słowa uznania. Cieszę się, że poznałem nowych entuzjastów tenisa. Zapraszam na Mostostal na ligę zimową 2016/2017. Planujemy na 3 kortach z nowoczesną nawierzchnią zorganizować ligę Ekstraklasa dostepną dla gracy spełniających wymagania tej grupy oraz ligę open dla pozostałych.
Organizator Ligi Mostostal
Hieronim Kowalski


Mistrzostwa Zabrza 2016 rozstrzygnięte - 21.09.2016


Mamy nowych mistrzów


Mimo niesprzyjającej aury w dniach 17-18.09.2016 na naszych kortach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Zabrza w Tenisie. Na starcie stawiło sie wielu graczy z Zabrza oraz ościennych miast m.in. z Gliwic, Rudy Sląskiej, Tychów, Piekar Śląskich, Katowic. Podczas dwudniowej rywalizacji było wiele emocjonujących pojedynków. Nie zabrakło niespodzianek. Zawody przebiegały w miłej atmosferze. Najwięcej emocji dostarczyły pojedynki w grupie mężczyzn +50.W przerwie między meczami każdy zawodnik został poczęstowany specjałami z grilla. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwał organizator Hieronim Kowalski.
Grupa mężczyźni open. Od lewej v-ce prezes KS Mostostal Ignacy Urbański, Tomasz Dąbrowski I miejsce, Bartek Spychalski III miejsceGrupa mężczyźni +35. Od lewej v-ce prezes KS Mostostal Ignacy Urbański, Tomasz Kruża II miejsce, Sławomir Markowicz I miejsce, Tomasz Malinowski III miejsceGrupa mężczyźni open. Od lewej v-ce prezes KS Mostostal Ignacy Urbański, Jacek Staroń II miejsce, Marek Kapkowski I miejsce, Bronisław Dziambor  III miejsceGrupa mężczyźni debel open. Od lewej v-ce prezes KS Mostostal Ignacy Urbański, Jakub Burdziński/Maciej Kazanowski II miejsce, Łukasz Niciejewski/Tomasz Dąbrowski I miejsce
]Grupa mężczyźni debel +50. Od lewej Roman Szot/Jacek Staroń II miejsce, Janusz Siech prezes KS Mostostal, Kazimierz Listek/Ignacy Urbanski I miejsce
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
- mężczyźni open 1.Tomasz Dąbrowski/Zabrze/ 2.Rafał Urbański/Zabrze/ 3. Bartek Spychalski/Zabrze/
- mężczyźni +35 1. Sławomir Markowicz/Zabrze/ 2.Tomasz Kruża/Zabrze/ 3. Tomasz Malinowski /Gliwice/
- mężczyźni +50 1. Marek Kapkowski /Brzezinka/ 2. Jacek Staroń /Zabrze/ 3. Bronisław Dziambor /Ruda Śląska/
- mężczyźni debel open 1. Tomasz Dąbrowski/Łukasz Niciejewski/Gliwice/ 2. Jakub Burdziński/Maciej Kazanowski /Zabrze/
- mężczyźni +50 1.Ignacy Urbański/Kazimierz Listek /Gliwice/ 2. Jacek Staroń/Roman Szot /Zabrze/